גרסה לגולשים עם מוגבלויות גרסה לגולשים עם מוגבלויות
הסל נשמר ל 00:00 דקות

קופת !BRAVO

  • לתשלום: 3221* או 072-275-3221
  • א׳-ה׳ 8:00-20:00, ו׳ 8:00-15:00, ש׳ 8:00-14:00
הצגות

תיאטרון הקאמרי - לא לריב

ארכיון תאריך: 11 יוני 2021 - 3 אוגוסט 2021

משך: שעה ו-10 דקות

לא תותר כניסת מאחרים

המחזה של גור קורן הוא לכאורה קומדיה קלילה הנסובה סביב הנושא המוכר של חלוקת ירושה בין אחים, אך למעשה היא הרבה יותר מזה. זהו סיפור על היחסים העדינים והמורכבים בין אחים ואחיות, שמלווים את כל מי שיש לו אח או אחות במשך כל חייהם, מילדותם ועד זקנתם, ומצליחים לחבר מבוגרים לילדים שבהם, לפעמים לאו דווקא בצורה שמחמיאה להם. המאבק על הבכורה, על המקום בתוך ההיררכיה המשפחתית והשלכותיו אינם מרפים מרובנו במשך כל חיינו ומתחדדים ברגעי משבר ומעבר – למשל לאחר מות אחד ההורים.

צוות השחקנים המרשים הכולל את גור קורן עצמו בתפקיד האח הצעיר, את דביר בנדק ועירית קפלן בתפקיד האח והאחות הבוגרים יותר, את ירדן ניקפהמה בתפקיד נערת הליווי המפתיעה ששוברת לאחים את כל התוכניות, ועוד. בבימויו של גלעד קמחי הופך המחזה מלא התפניות המפתיעות להצגה מהנה ומעוררת מחשבה. ההצגה מעלה לא רק שאלות על יחסים במשפחה ועל התפקידים המשפחתיים שאנחנו מגלמים לאורך חיינו, אלא גם על היחסים הבין-עדתיים בחברה הישראלית.

לפי מבקרת התיאטרון של "הארץ" ננו שבתאי, "המחזה הוא בעל ערך שנוגע גם באינטימי, גם בחברתי, ובקשר הבלתי נפרד בין מה שקורה בבית למה שקורה בחברה ובארץ".

גילית שגיאת כתיב? סמן טקסט באמצעות העכבר ולחץ Ctrl+Enter