לקוחות נכבדים! עקב החלטת הממשלה על אי קיום מופעי תרבות ופנאי משרדינו עובדים במתכונת מצומצמת עד הודעה חדשה.
לצערנו לא ניתן לטפל בו זמנית בכל הביטולים, לכן תהליך ביטול ההזמנות יבוצע בהדרגה קרוב למועד של כל מופע.
כל הפניות בכתב בלבד באמצעות קישור יצירת קשר עם הנהלת האתר בתחתית הדף. עמכם הסליחה.
גרסה לגולשים עם מוגבלויות גרסה לגולשים עם מוגבלויות
הסל נשמר ל 00:00 דקות

קופת !BRAVO

הצגות ילדים

תיאטרון הקאמרי - עוץ לי גוץ לי - הצגת ילדים

ארכיון תאריך: 16 אוקטובר 2019 - 26 דצמבר 2019

משך: שעתיים, כולל הפסקה

רכישת כרטיס הכרחית לילד בכל גיל

מומלץ לגילאים 3 ומעלה

אגדת האחים גרים על בת הטוחן שאביה מאלץ אותה להתחתן עם מלך, המלך כולא אותה כדי שתוכיח את יכולתה להפוך קש לזהב ומי שבא לעזרתה הוא שדון מרושע הדורש בתמורה לשירותיו את בנה הבכור (אך ניאות לוותר על הדרישה בתנאי שהיא תנחש מה שמו) היא קלאסיקה אלמותית של סיפורי ילדים.

המחזמר "עוץ לי גוץ לי" עם העברית המחורזת, הגבוהה והשנונה של אברהם שלונסקי והמוזיקה הנפלאה ומשובבת הנפש מאת דובי זלצר– הוא קלאסיקה ישראלית מאז שהועלה לראשונה בקאמרי בשנת 1965. ההצגה חודשה כמעט מדי עשור, עד שבשנת 2002 הועלתה בגרסתו של הבמאי רוני פינקוביץ', שזכתה לשבחים מקיר לקיר והפכה לקלאסיקה בפני עצמה, בין היתר בזכות הקלטת שהנציחה אותה.

כמה הרכבים של שחקנים התחלפו מאז, אבל ההצגה ממשיכה לרוץ ולגרום למאות הורים וילדים לצאת מהאולם פעם אחר פעם עם חיוך על השפתיים ועיניים בורקות. המבקרים משבחים שוב ושוב את ההחלטה האמיצה של פינקוביץ' לא להיכנע לתכתיבי הזמן ולא לפשט את השפה כדי להנגיש את ההצגה לילדים של ימינו. אחרי הכל, גם בשנות ה-60 התלבטו אם המשלב של שלונסקי אינו גבוה מדי לילדים, ובסופו של דבר התברר אז – כמו גם היום – שכשהמשחק, התפאורה, המוזיקה, העלילה והחרוזים חוברים יחדיו ליצירת אמנות מרנינה ומרתקת, הילדים לא זקוקים שילעסו עבורם את המידע.

ההצגה היא בגדר חובה לכל הורה שרוצה להפגיש את ילדיו עם תיאטרון משובח – וליהנות ממנו בעצמו.

משתתפים: אלינור אהרון בן אבי, אלון אופיר / איתי טיראן / עידו מוסרי, רמי ברוך, יגאל נאור/אלי גורנשטיין, יוסי טולדו / אסף גולדשטיין, אבי טרמין, גדי יגיל / אמיר קריאף / אסף פריינטא, עירית קפלן / שרון אלימלך, איה שבא

מאת: אברהם שלונסקי
בימוי: רוני פינקוביץ'

גילית שגיאת כתיב? סמן טקסט באמצעות העכבר ולחץ Ctrl+Enter